​Dr. Ülvan ÖZAD

GENEL SEKRETER
( Plastik Cerrahi Doktoru)BSc(Hons)(Lond) MBBS(Lond) MSc(Oxf) PGNanotech(Distn)(Oxf) DHMSA TCCert(Hopkins) FAM FMC PGDCC PGDMT MCHT

Dr. Ülvan Özad 20 Ocak 1991 tarihinde KKTC’de dünyaya geldi. Queen Mary Londra Üniversitesi’nde tıp doktorluğu eğitimini tamamladı, aynı üniversitede biyomedikal mühendisliği lisans programını da yüksek şeref ile bitirdi. Daha tıp eğitimi devam ederken aldığı burs ile, İngiltere Kraliyet Ailesi’ne bağlı Royal Worshipful Society of Apothecaries’de tıp tarihi diploması aldı ve İbn-i Sina, İslam tıbbı alanında uzmanlaştı. New York Columbia Üniversitesi Harlem Hospital’da travma cerrahisi bölümünde eğitim gördü. Oxford Üniversitesi’nde Nanoteknoloji üzerine uzmanlık sertifikasını yüksek şeref ile aldıktan sonra aynı üniversitede nanotıp yüksek lisans master programını tamamladı. Yakın Doğu Üniversitesi’nde plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanlık eğitimi almakta ve yine aynı üniversitede moleküler biyoloji ve genetik alanında doktora yapmaktadır. Dr Özad’ın kıkırdak rejenerasyonu ve protez tasarımı ile ilgili basılmış 3 kitabının yanı sıra eğitim teknolojisi ve plastik cerrahi nanoteknolojisi alanlarında yazılmış iki ansiklopedi bölümü vardır. Birçok ulusal ve uluslararası bilimsel makale ve konferans sunumları vardır. Dr. Ülvan Özad mesleğinde 1000’in üzerinde kurs tamamlamış, Londra Üniversitesi gibi prestijli kurumlarda sayısız ders vermiş, Amerika, Avrupa ve Asya’da kendini geliştirmek amaçlı ile çeşitli kurum ve kliniklerde eğitim almış ve çalışmıştır.
Dünya Tıp ve Cerrahi Kurulu’nda altın üyedir ve Kök hücre eğitim programının sorumlusudur. 2016 yılında tasarladığı mikrocerrahi simülasyon cihazı yılın en iyi genç bilim insanı ödülünü kazanmıştır.

WhatsApp Image 2020-06-07 at 19.42.45.jp